Taiwan Cha

 

Taiwan Cha je platforma, která přibližuje kulturu a život na Taiwanu skrze čaj přímo od tamních farmářů, literaturu, vlastní články a cestovatelské přednášky.

NABÍZÍME ČAJE PŘÍMO OD TAIWANSKÝCH FARMÁŘŮ

Roční studium na Taiwanu a crowdfundingová studijní cesta po taiwanském venkově nám umožnili osobně navštívit a navázat spolupráci s drobnými taiwanskými farmami. Každá se přitom vyznačuje něčím specifickým, od tradičního způsobu pěstování udržovaný po mnoho generací, přes nové farmáře, které se podílejí na vývoji nových kultivarů a způsobů úpravy čaje až po mladé pěstitele, kteří zvolili organický způsob pěstování.

Náše čaj můžete zakoupit v našem e-shopu či vyzkoušet na různých akcí, kterých se zúčstníme. Rádi u vás i uspořádáme ochutnávku čajů.

Krom čajů uvedených v našem e-shopu nabízíme i další taiwanské čaje a sezonní speciály. Pro kompletní seznam nám můžete napsat email či na FB.

DISTRIBUJEME A POPULARIZUJEME TAIWANSKOU LITERATURU

V cílem rozšířit povědomí o tomto pacifickém státě nabízíme sbírku taiwanské literatury přeložené do češtiny. Vybrali jsme přitom knihy, které popisují Taiwan z pohledu historie i současnosti, autory, které pocházejí z různých kulturních a etnických okruhů od původních obyvatel, po imigranty z Číny a díla zaměřující se na témata od ekologie po sociální život.

Pokud Vás nezaujala žádná kniha z naší nabídky, nám můžete i napsat se specifickým požadavkem.

PŘEDNÁŠÍME O ŽIVOTĚ A KULTUŘE NA TAIWANU

Jsme jediní v ČR zaměřující se přímo na Taiwan. Život a dění tohoto ostrovního státu studujeme již 6 let a rádi se o naše znalosti podělíme. Umíme poradit v otázkách cestovatelských, historických i politických, být vaším průvodcem na Taiwanu či přednášet na cestovatelských festivalech, čajovnách i soukromých firmách.

PÍŠEME O TAIWANSKÉ KULTUŘE, DĚNÍ A HISTORII A NABÍZÍME PORADENSTVÍ V TĚCHTO OTÁZKÁCH
POŘÁDÁME AKCE A PŘEDNÁŠKY POKRÝVAJÍCÍ TÉMATA KULTURY, HISTORIE, CESTOVÁNÍ A ČAJŮ
PODPORUJEME ROZVOJ VZTAHŮ MEZI ČR A TAIWANEM